Piyano Taşımacılığı

Piyano Taşımacılığı

Firmamız piyano taşımacılığı sektöründe işini özenle yapan bir firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Piyano taşıma özen gerektiren bir iştir. Piyanonuzu güvenilir olmayan, işini doğru yapmayan insanlara emanet etmeyin. Uzun ekip arkadaşlarımızla, piyanonuzu en iyi şekilde taşımak için hizmetinizdeyiz.

Gelin Değerlerinizi Sizin için Önemle Taşıyalım

Taşımacılık sektörünün en zor alanlarından bir tanesi hiç şüphesiz piyano taşımacılığıdır. Piyanonuz sizin için ne kadar önemli ise bizim içinde o kadar önemlidir. Aile yadigari bir piyanonuz var ve taşınmanız gerekiyor.Taşınmaktan çok sizi piyano taşıma şekli düşündürüyorsa doğru adrestesiniz. Ortalama bir piyano ağırlığı 200-600 kg arasındadır. Dışı yumuşak ahşaptan, içi melanın parçalardan oluşan piyanolar şekilleri itibari ile de hem büyük ve ağır hem de hassas bir sanat eseridir. Nasıl bir sanat eseri taşınırken olağanüstü önemler alınır, zarar görmemesi için taba gösterilir ise piyano da aynı hassasiyetle belki daha büyük bir hassasiyetle taşınmalıdır.

Nakliye Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Piyano taşınırken en çok korkulanlardan biri akort sisteminin bozulmasıdır. Sadece bu sebeple bile uzman bir kadroya emanet edilmesi gerekmektedir. Tekerlekli sistemleri sayesinde aynı oda içerisinde rahat hareket ettirilebilen piyanolar, oda değiştirirken bile engellere takılarak kayıplara sebep olabilir. Tam bir kuyruklu piyanoyu düşündüğümüzde; akustiğinin ne kadar önemli olduğunu, armonisi zarar gören bir piyanonun akustiğinin tamamen bozulacağını biliyoruz. Referans sahibi olan, güvenilir ve uzman ekiplerimiz sayesinde piyanonuzu güvenle taşıyacağımız garantisini size verebilmekteyiz.

Taşıma işlemi başlamadan önce uygun ve sağlam malzemeler ile mutlaka sarılmalı ve dış yüzeye zarar gelmeyeceğinden emin olunmalıdır. Duvar piyanoları ile kuyruklu piyanolar taşınmadan önce mutlaka kalın bir battaniye ya da benzeri bir malzeme ile iyice sarılmalı ve streç film ile sabitlenmelidir.

Taşıma işlemi paletle ya da tekerlekli taşıyıcı ile yapılmalıdır. Özellikle kuyruklu piyanolar duvar tipi piyanolara göre daha hassas olmaları sebebi ile çok daha fazla titizlik gerektirmektedir. Hem teknik bilgi hem de güç gerektiren piyano taşımacılığı doğru firma tercihi ile sizi memnun edecektir. Uzman kadromuz ile hassasiyet gerektiren parçalarınızı sizin için sorunsuz taşıyoruz.

Hasarlarla Baş Etmek Zorunda Kalmayın

Piyano taşımacılığı firmamız için çok önemli bir iştir. Özel ekipman ve deneyimli ekip arkadaşlarımız ile hasarlarla karşılaşmayacağınız güvenli bir nakliye işlemi gerçekleştiriyoruz. İşini ciddiye alan profesyonel bir ekiple çalışarak riskinizi ortadan kaldırın.Piyanonun zararsız bir şekilde taşınabilmesi için bazı ekipmanlara ihtiyaç vardır. Bunlar; palet, vinç, askı, kızak gibi her firmada bulunmayan ekipmanlardır. Taşıma işlemini yaptırmadan önce taşıma şeklini ve koşullarını mutlaka öğrenin. Sizin için önemli olan piyanonuz, taşıma sırasında bizim için daha önemli.

Taşımacılığını Yaptığımız Başlıca Piyano Çeşitleri

 * Elektro piyano taşımacılığı

 * Duvar piyano taşımacılığı

 * Mekanik piyano taşımacılığı

 * Kuyruklu piyano taşımacılığı

 * Pnömatik piyano taşımacılığı

 İlk piyano, 1711 yılında Floransa'da yapılmıştır. Piyanonun ses aralığı 7,5 oktava kadar dayandığından tek başına bir orkestra görevi üstlenmektedir. Özellikle klasik müzik ve caz konserlerinde sık sık kullanılır. Salon konserlerinde, tek kişilik performanslarda kurtarıcı bir enstrüman olarak görülmektedir. Taşıması en zor müzik aleti olarak bilinen piyanolar aynı zamanda en sık kullanılan müzik aletleri arasındadır. Bu değerlere dayanarak, piyanonuzun sizin için ne kadar önemli olduğunu hassasiyetle anlıyor ve zarar gelmemesi adına bütün önemleri titizlikle alıyoruz. Bir piyanonun fiyatını da göz önünde alırsak, taşıma işleminin nasıl bir hassasiyet gerektirdiğini anlamış oluyoruz. Sizin için değerli olan piyanonuzu bıraktığınız gibi bulabilmeniz için büyük bir titizlikle taşıyoruz.

Etiketler: